Amerykańska drużyna baseballowa Oakland Athletics o Bitcoinie: ‚Zamierzamy go utrzymać‘

W piątek (26 marca) Dave Kaval, prezes amerykańskiej drużyny baseballowej Oakland A’s, rozmawiał o Bitcoin i technologii blockchain podczas wywiadu z Emily Chang w „Bloomberg Technology“ (codzienny program w Bloomberg TV).

Regularna cena za pełny apartament sezonowy wynosi 64 800 dolarów

14 marca A’s wydali komunikat prasowy, w którym stwierdzili, że od 14 marca do 1 kwietnia (Dzień Otwarcia), sprzedają pełne apartamenty sezonowe na 2021 regularnych powodów za jednego Bitcoina (BTC).

Prezes A’s powiedział wtedy:

„Jesteśmy podekscytowani, że jesteśmy jedną z garstki drużyn, która akceptuje kryptowalutę do płatności i pierwszą, która wycenia bilety w kryptowalucie zamiast w walucie amerykańskiej. Cena apartamentu sezonowego może się wahać w zależności od tego, kiedy zostanie zakupiony, co dodaje ekscytacji!“

Według strony internetowej A’s, regularna cena za pełny apartament sezonowy wynosi 64 800 dolarów. Tak więc, z Bitcoin obecnie (na 08:00 UTC w dniu 29 marca), handlu około $ 55,383, każdy, kto kupuje teraz z Bitcoin byłby oszczędności ponad $ 9,000.

Zauważcie, że to co robią A’s różni się znacznie od Tesli – w przeciwieństwie do tej ostatniej, ustalają oni cenę w Bitcoin Billionaire, który jest bardzo zmienną kryptowalutą, a nie w dolarach amerykańskich.

W każdym razie, w piątek Kaval (prezes A’s) udzielił wywiadu Emily Chang, anchorowi codziennego programu „Bloomberg Technology“, podczas którego został zapytany, dlaczego jego organizacja zdecydowała się na akceptację Bitcoina.

Kaval odpowiedział:

„Słyszeliśmy od naszych fanów, że są zainteresowani płaceniem kryptowalutami i słyszeliśmy to przez około sześć lub osiem miesięcy, aż powiedzieliśmy, ‚hej zobaczmy i weźmy jeden z naszych produktów – nasz apartament – umieśćmy go w sprzedaży za jednego Bitcoina i zobaczmy, czy uda nam się zdobyć jakichkolwiek chętnych'“.

Chang następnie zapytał, czy ktoś już zapłacił Bitcoinami. Kaval odpowiedział:

„Wiesz, nie mieliśmy jeszcze żadnej transakcji. Mieliśmy ponad sto zapytań przychodzących i mamy jeszcze w zasadzie następny czwartek, aby dostać ludzi na pokładzie i mam nadzieję, że dostaniemy dwa lub trzy. Jest dziesięć apartamentów, które przeznaczyliśmy na ten cel. Mam nadzieję, że do dnia otwarcia dostaniemy dwa lub trzy.“

Chang chciał również wiedzieć

Chang chciał również wiedzieć, czy A’s są otwarci na pomysł innych kryptowalut, być może Ether (ETH) lub Dogecoin (DOGE).

Kaval odpowiedział:

„Na razie skupiamy się tylko na Bitcoinie, ale myślę, że jeśli to się przyjmie i otrzymamy zainteresowanie, to jesteśmy otwarci. Korzystamy z BitPay, jeśli chodzi o nasz backend do przetwarzania, a oni mogą akceptować inne formy kryptowalut. Jesteśmy więc na to bardzo otwarci.“

Najciekawsza część wywiadu nastąpiła, gdy Chang zapytał Kawala, czy A’s planują trzymać każdy BTC, który otrzymają w ten sposób, czy też będą go konwertować na walutę fiat.

Kaval powiedział:

„Nie, zamierzamy go trzymać. Będziemy go trzymać… Jesteśmy w niego wierzący i mamy nadzieję, że nadal będzie szedł w górę i może uda nam się znaleźć kilku dużych wolnych agentów z częścią wpływów, kto wie.“

I wtedy pod koniec wywiadu Chang zapytał, czy A’s mają jakieś inne pomysły na zróżnicowanie.

Odpowiedział:

„Lubimy blockchain w ogóle, a więc nie-grywalne tokeny są czymś, na co patrzymy, szczególnie z naszą własnością intelektualną i naszymi graczami i grami i mogąc wykorzystać to jako darowiznę. I tak, myślę, że jest kilka takich rzeczy, że szukamy, aby złamać trochę nowego gruntu w baseballu i w sporcie.“