Anthony Pompliano: Bitcoin (BTC) jest cenny, ponieważ nikt nie może z nim pieprzyć

Współzałożyciel Morgan Creek Digital i byk Bitcoin, Anthony Pompliano, próbuje przekonać przedsiębiorcę Dave’a Portnoya do długoterminowego zakupu i utrzymania BTC.

W nowym wywiadzie dla Pomp Podcast, prezentacja Pompliano koncentruje się na wysokim poziomie niedoboru i bezpieczeństwa Bitcoina

„Oczywiście Bitcoin ma tylko 21 milionów [monet]. A wszystko to za największą mocą obliczeniową na świecie. Dosłownie więc sieć komputerowa, w której działa Bitcoin, jest silniejsza niż cokolwiek na świecie. Żaden rząd, nikt nie może jej zhakować, ponieważ jest to najsilniejsza sieć komputerowa na świecie…

Więc zamiast mówić rząd: „Dzisiaj wydrukujemy więcej pieniędzy”… z Bitcoinem nie mogą tego zrobić. Ponieważ jest tylko 21 milionów, a komputer go obsługuje. Tak więc jedynym sposobem na zmianę komputera jest to, że ponad połowa ludzi zgodzi się zmienić to, co robi komputer. Nie ma starca w garniturze, który mówi: „Powinniśmy wydrukować więcej pieniędzy”. Żaden człowiek nie jest zaangażowany w podejmowanie decyzji, jest to konsensus wszystkich zaangażowanych. Dlatego staje się tak cenny, ponieważ nikt nie może się z nim pieprzyć ”.

Ale Portnoy nie jest przekonany. Pomimo, że zarabiał trochę pieniędzy na Bitcoin w swoim krótkim czasie handlowania kryptowalutami, nadal nazywa BTC Ponzi

„Bitcoin w mojej głowie to tylko jeden wielki schemat Ponzi… Rozumiem, co myślę, że wy myślicie, że jest. Dla mnie jest to schemat Ponziego, w który wchodzisz i po prostu nie musisz być tym, który został trzymający torbę.

Chociaż Portnoy twierdzi, że woli akcje ze względu na ich bardziej przewidywalny charakter, Pompliano nazywa giełdę oszustwem.

„Giełda, wiesz, jak mówisz, że zawsze idzie w górę?… Od 1971 roku był to bezpośredni kąt 45 stopni – kilka spadków lub cokolwiek innego, ale prosto w górę – to dlatego, że jest denominowany w dolarach. Jeśli wyznaczysz tę samą giełdę złotem, giełda spadnie od 1971 r. Giełda jest całkowitym oszustwem pod względem gromadzenia wartości. Dewaluuje się cały dolar ”.

Pomimo swojego sceptycyzmu, Portnoy nadal twierdzi, że prawdopodobnie w przyszłości kupi BTC ponownie.

„Mówiłem, że wrócę do Bitcoin. Nie wiem kiedy ”.