Kryptograficzne fundusze hedgingowe i przepisy dotyczące wydobycia: złe wiadomości tygodnia dotyczące kryptowalut

Sprawdź podcast Bad Crypto z tego tygodnia.

W tym tygodniu był to trudny tydzień dla Bitcoin. Cena spadła o 5 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni spadnie poniżej $ +10.400.

Może się odbić, ale jeśli będzie dalej spadać, może spaść poniżej 10 000 USD i niebezpiecznie zbliżyć się do luki CME

Jednym ze znaków, że cena może dalej spadać, był spadek liczby adresów Bitcoin Era, na których znajduje się pojedynczy Bitcoin. Osiągnęli najniższy poziom od czterech miesięcy . Ale Tyler Winklevoss nadal uważa, że Bitcoin jest lepszy niż złoto , a dyrektor generalny Microstrategy Michael Saylor przeszedł z niedźwiedzia na byka. Jego firma niedawno kupiła prawie 16 800 bitcoinów w ciągu 74 godzin, wydając około 175 milionów dolarów. Paypal też jest niedźwiedzi. Firma płatnicza pracuje nad sposobem, aby umożliwić akceptantom akceptowanie kryptowalut.

W Brazylii zarządzający funduszem Hashdex zawarł umowę z Nasdaq w sprawie uruchomienia pierwszego na świecie funduszu giełdowego z kryptowalutami . Fundusz będzie handlował na giełdzie bermudzkiej. Podczas gdy Hashdex pogłębia handel kryptowalutami, firma JBS zajmująca się przetwórstwem mięsa wykorzystuje blockchain do monitorowania swojego łańcucha dostaw i upewnienia się, że żaden z jej dostawców nie hoduje bydła na nielegalnie wylesionych terenach.

Australia widzi również możliwość zabezpieczenia dostaw żywności za pomocą łańcucha blokowego. Wspierana przez rząd platforma łańcucha dostaw dla rolnictwa, Entrust, wykorzysta Hedera Hashgraph, aby zapewnić, że wino z regionu Clare Valley nie zostanie sfałszowane.

W Rosji rząd zapowiedział, że będzie traktował priorytetowo rozwój technologii blockchain , podczas gdy w Wenezueli rząd Maduro wydał dekret regulujący wydobywanie kryptowalut .

Górnicy w kraju potrzebują teraz licencji

Jeśli chcesz kupić kraj lub przynajmniej jego część, nowe partnerstwo między Upland i Tilia, twórcami Second Life, pozwala graczom na sprzedaż ich wirtualnej własności i zamianę cyfrowej gotówki w fiat. Alternatywnie możesz kręcić się po Bakersfield. Fan Bitcoin Cash zostawia w mieście naklejki z kodami QR, umożliwiając ludziom pobieranie prezentów o wartości do 500 dolarów kryptowaluty . „Bitcoin Man of Bakersfield” próbuje zachęcić do przejmowania kryptowalut.

Bitcoin Man już rozdał 1100 $ i planuje rozdać kolejne 2000 $, ale zrzut 28 000 tokenów MEME pomógł podnieść cenę tokena do 1175 $ . Prezenty składały się z partii po 250 żetonów każda.

Craig Wright mógłby zrobić w tym tygodniu trochę szczęścia. Pretendent Satoshi przegrał wniosek o wydanie wyroku podsumowującego i w styczniu rozpocznie proces sądowy w sprawie Bitcoin o wartości miliarda dolarów. I wreszcie Brock Pierce ma nadzieję, że będzie lepiej. Były dziecięcy gwiazdor Mighty Ducks i miliarder Bitcoin zdołał przedostać się do 15 stanów w swojej kampanii na prezydenta. Uważa, że ​​kryptowaluta jest lekarstwem XXI wieku na problemy Ameryki XXI wieku.